Principals

Details of Principals since inception of the Vidyalaya

 

S. No.

Name

(Sri/Smt)

Period

Remark

From

To

01

K Venkateswara Rao

08.08.1988

23.01.1989

 

02

M Jaganmohan Rao

14.02.1989

13.10.1989

 

03

V Venkar Reddy

02.11.1989

19.08.1990

 

04

S Doorvasan

20.08.1990

15.07.1998

 

05

B Vijay Varma

08.08.1998

04.07.2001

 

06

P Surender

05.07.2001

30.09.2001

Incharge

07

R.Sudarsana  Rao

01.10.2001

07.01.2006

 

08

K V Nagaraja Kumar

08.01.2006

09.05.2006

Incharge

09

K Ramesh

10.05.2006

25.07.2006

 

10

K V Ramana

30.07.2006

29.10.2014

 

11

K Sumathi

30.10.2014

28.05.2015

Incharge

12

K V Nagaraja Kumar

29.05.2015

07.02.2017

 

13

K Sumathi

08.02.2017

03.08.2017

Incharge

14

G Mallikarjuna Babu

04.08.2017

 

Incumbent

 

Last updated on: 20 Sept, 2017